Obraz

Limfologia


  • Diagnostyka i leczenie chorób limfatycznych: obrzęk limfatyczny, obrzęk tłuszczowy 
  • diagnostyka i leczenie obrzęków wtórnych po operacjach onkologicznych, np. słoniowacizna 
  • leczenie obrzęków pooperacyjnych (np. po operacjach usunięcia piersi) 
  • leczenie obrzęków po operacjach z zakresu chirurgii plastycznej (np. po zabiegu powiększania piersi, po odsysaniu tłuszczu, etc) 
  • leczenie obrzęków powypadkowych - leczenie obrzęków w przebiegu niewydolności żylnej


Obrazek
Obrazek

Leczenie limfologiczne oparzeń

Leczenie limfologiczne jest częścią skutecznej terapii oparzeń. Wiedza ta jest niestety mało popularna, co powoduje, że wielu pacjentów, których dotknęło tak nieszczęśliwe wydarzenie, musi pogodzić się ze szpecącymi bliznami. Szybka terapia limfologiczna może jednak zdziałać „cuda”.
W naszej przychodni mieliśmy możliwość leczenie młodej damy (zaledwie półtorarocznej), która uległa nieszczęśliwemu wypadkowi – gorąca woda poZapisz zmianyparzyła jej czoło i część policzka. Po skutecznym i właściwym opatrzeniu chirurgicznym pacjentka trafiła do nas na terapię limfologiczną. Po kilkunastu tygodniach terapii rumień na twarzy został wyraźnie zredukowany. Na ostateczne efekty przyjdzie poczekać ponad rok, jednakże to, co osiągnęliśmy, wydaje się być dużym sukcesem.

Dziękujemy mamie młodej damy, że pozwoliła opublikować nam zdjęcia.

.

Obrazek

Układ limfatyczny jest jednym z najważniejszych układów naszego ciała. Jego możliwości są ogromne i wciąż niepoznane.

Aparat do drenażu limfatycznego służy do uzupełniania drenażu ręcznego. Służy do leczenia obrzęków limfatycznych, żylnych („zmęczonych nóg”), obrzęku tłuszczowego, czy uzupełnia terapię cellulitu.


Głęboka oscylacja jest metodą leczniczą, w której pulsujące pole elektryczne powoduje drganie tkanek przez co odprowadzany jest obrzęk oraz czynniki zapalne. Redukcja obrzęku przyspiesza gojenie się tkanek. W dermatologii metodę tę można wykorzystywać do leczenia przewlekłych ran.